PERFEKCYJNA LICENCJONOWANA KSIĘGOWOŚĆ

PERFECTA

Wdrożenie tzw. jednolitego podatku (jednolitej daniny), łączącego obecny podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) oraz składki na ZUS i NFZ, będzie oznaczało likwidację liniowego 19-proc. PIT dla prowadzących działalność gospodarczą. Będzie 4-5 stawek jednolitej daniny – od 19,5% do ok. 40%. Rząd zastanawia się nad zastąpieniem CIT-u podatkiem obrotowym. Takie m.in. informacje przekazał w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, odpowiadający za prace nad jednolitym podatkiem.

 

więcej informacji…

Świadczenie Rodzina 500 + od 1 kwietnia 2016

W związku z przyjęciem ustawy Rodzina 500+ przedstawiamy najistotniejsze informacje oraz wzór wniosku do pobrania na naszej stronie.

Świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania. O terminie składania wniosku obowiązkowo informować będzie nas organ wydający świadczenie.
Czytaj dalej

Od 2016 roku czeka nas spora rewolucja w Kodeksie Pracy. Nowe przepisy wprowadzą inne zasady zatrudniania w oparciu o umowę na czas określony. Pracodawca będzie mógł zawrzeć tylko trzy takie umowy z pracownikiem, maksymalnie na 33 miesiące. Zmianie ulegną również okresy wypowiedzenia umów na czas określony. Czytaj dalej

Obowiązujący kodeks spółek handlowych umożliwia zarejestrowania spółki z o.o. w sposób uproszczony. Rejestracja spółki dokonywana jest przez Internet, bez udziału notariusza a wszystkie dokumenty potrzebne do zarejestrowania spółki są generowane automatycznie przez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości Czytaj dalej